Diamonds RGB


Diamonds RGB jest grą, która na pierwszy rzut oka może przypominać typowe "diamenty" lecz tak nie jest. Jest to gra, której głównym założeniem jest mieszanie kolorów, dzięki czemu możliwe staje się uzyskanie białego diamentu - pozwalającego na ukończenie poziomu. Gracz na każdej planszy dostaje do dyspozycji diamenty w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym oraz żółtym, różowym i turkusowym. Odpowiednie dobieranie kombinacji kolorystycznych pozwala na pozytywne ukończenie planszy.


W grze dostępne są 4 wyspy, a na każdej z nich po 20 różnorodnych poziomów. Daje to w sumie 80 różnych od siebie poziomów a co za tym idzie 80 najróżniejszych sposobów na ukończenie gry. Każdy poziom można przy odrobinie szcześćia przejść na kilka różnych sposobów. Wszystko jest zależne od umiejętności dobierania odpowiednich kolorów.


Czynnikiem będącym jednym z głównych elementów grywalności tej gry jest możliwość zdobywania punktów do rankingu poszczególnych poziomów oraz rankingu najlepszych graczy gry. 

Diamonds RGB w chwili obecnej dostępny jest tylko na urządzenia z system operacyjnym Windows Phone i jest kompatybilny z wszystkimi obecnie dostępnymi wersjami tego systemu (WP7 i WP8).